SENSE OF OCTOBER BY KARLĪNE ANETE / BINSKI STUDIO
October, 2024
Manu šī mēneša sajūtu veido mijiedarbība starp divām pietiekami kontrastainām vidēm. Rīgu un Barselonu. Dzīves vietas relokācija un attiecīgi arī daļa no BINSKI Studio relokācijas šomēnes veido pavisam citādāku dinamiku darba ritmā nekā ierasts. Latvijā oktobris parasti iezīmēja kustību un ļoti piesātinātu ikdienu, tajā pašā laikā ievadot monohromi pelēko, monolīto noskaņu. Šogad oktobris ir pavisam citādāks, pat sireāls, jo turpinot strādāt ar projektiem Latvijā paralēli veidojas jauni iespaidi, jauns skats uz sezonu maiņu un jauni kontaktpunkti.
Vismīļākā projekta stadija?
Izpētes un ‘atslēgu/pērļu/atdūriena punktu’ meklēšana. Es domāju, ka vienmēr ir svarīgi pieiet katram projektam ar neierobežotas izpētes pieeju. Tieši, pārkāpjot robežas un bezbailīgi eksperimentējot, mēs atrodam savu un attiecīgā projekta autentisko balsi.
Kas pašlaik Jūs aizrauj, liek acīm iedegties un kā tas bagātina Jūsu darbu?
Viss ko rada Harry Nuriev un Crosby Studios. Neredzēti, pārpasaulīgi risinājumi, pieeja interjēram un vides dizainam caur nestandarta prizmām, dizaina ierasto metožu un tradīciju laušana un ģeniāla jau eksistējošu, lietotu materiālu atkārtota pielietošana ar ilgstpējīgumu kā pamatmērķi.
Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?
Es gūstu iedvesmu pilnīgi visur – mākslā, dizainā, ceļojumos, dabā, modē, sociālajos medijos – saraksts ir bezgalīgs.
Bet tā kā mana augstākā izglītība ir modes dizainā un mākslā, tad droši varu teikt, ka mode man ir būtisks veids, kā izpētīt dizainu un rast iedvesmu ārpus manas profesionālās darbības. Es pieeju savam personīgajam stilam tāpat kā interjera dizainam – apvienojot kontrastējošus stilus un faktūras, lai ieviestu materiālu ‘miksoloģijas’ aspektu. Šī elementu saplūšana rada unikālu rezultātu un atspoguļo arī dabā sastopamās mijiedarbības starp pretstatiem.
Iedvesmas rašana to citām jomām ir durvis uz neierobežotu radošumu. Mana dizaina pieeja vienmēr ir balstīta uz kontrastiem. Tas izpaužas dažādos veidos gan BINSKI Studio, gan privātos radošos projektos – gan tekstūru un materiālu mijiedarbība, gan tradicionālo tehniku apvienošanā ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem.
Ekoloģijas un ilgtspējības loma arhitektūrā un dizainā Jūsu skatījumā?
Tas, manuprāt, ir ļoti svarīgi. Iedomājamies utopisku pasauli, kurā neviens nedrīkstēs ražot jaunas lietas – jaunus materiālus. Tas tiks regulēts ar likumu, ka, ja vēlies kaut ko iegūt/izveidot, tev tas ir jāatrod, jāuztaisa, jāpārveido. Šī pasaule piederēs tā saucamajiem‘ transformistiem’. Dizaineris vairs nebūtu dizaineris, bet gan transformists. Jau iepriekš minētais Harry Nuriev es teiktu, ka jau ir šīs utopijas iedzīvotājs un 21.gs. transformists. Šis noteikti ir virziens (protams, daudz realistiskākā un racionālākā veidā) uz kuru mums jāskatās jau tagad veidojot jaunas vides.
Kas būs nākamā nozīmīgā tendence (interjera) dizainā?
Es domāju, ka autentiskums ir dizaina princips, kas vienmēr saglabās savu nozīmību – tas ir tas, kas veido dizaina būtību. Neatkarīgi no tā, kas ir modē jeb “trendy”, palikšana uzticīgam tam, kas rada prieku tev, vienmēr uzvarēs. Tāpat, atverot savu prātu un sekojot tam, kas tev patīk, rezultāts būs visgodīgākā, mūžīgākā radošuma izpausme.
Instagram: @karline_anete @binskistudio
__________________________________________________________________________________________
PRODUKTU IZLASE:
1. edra - Cabana - Fernando eHumberto Campana
2. Wittmann - Club 1910 Armchair
3. Moooi - Chess Table BY FRONT
4. Ligne Roset - URA Mirror large
6. BD Barcelona - MULETAS sculpture lamp