SENSE OF SEPTEMBER BY MIKUS PILDIŅŠ / U-E-STUDIO
September, 2024
Manu šī mēneša sajūtu veido kontrasts starp rudens dabas vibrantajiem toņiem un tuvojošos monohromo gadalaiku mieru. Krāsainās detaļas interjerā iemieso dabas dzīvīgumu un siltumu, kas pakāpeniski piekāpjas ziemas klusumam, atturībai un introspekcijai. Šis kontrasts rada harmonisku atmosfēru, kurā dzīvīgums un iekšējās pārdomas saplūst vienotā telpas kompozīcijā.
Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?
Neskaitot cilvēku, kurš šīs telpas apdzīvos (ja cilvēku pat abstrakti vardēvēt par komponentu), tad tā būs gaisma. Neskatoties vai tā ir dabīgā gaisma, vai mākslīgais apgaismojums es uzskatu, ka šī parādība nekad nevar būt kā traucēklis.
Bez kā interjers nav pilnīgs?
Tas ir tas, ko mēs neredzam ieejot telpā - tehniskā daļa. Piemēram, termostatisko jaucēju esamība vannas istabas aprīkojumā, kā dušā vai recirkulācijas loks, kas nodrošina tūlītēju siltā ūdens padevi atverot jaucējkrānu. Nianses, kā šīs nenosaka estētisko labsajūtu, turpretīm, tām ir fundamentāla nozīme mūsu fiziskajai labsajūtai.
Kas pašlaik Jūs aizrauj, liek acīm iedegties un kā tas bagātina Jūsu darbu?
Brīvajā laikā man patīk strādāt pie otrreizēji pārstrādātas elektronikas mākslas instalāciju izveides. Pagaidām esmu eksperimentālajā fāzē, bet jau šobrīd filozofija, kura saistās ar šāda tipa darbiem man liek vairāk pievērst uzmanību tam, kas notiek ar visu ko ir iespējams pārstrādāt un iedot jaunu elpu nepapildinot miskastes kalna apmērus.
Vismīļākā projekta stadija?
Varētu teikt, ka iepazīšanās, jo būtībā tajā momentā es varu izsapņot tās visas iespējamās variācijas, kuras mēs ar klientu varētu realizēt projektā. Tajā momentā es sev galvā cenšo izveidot dažādus personības profilus, kuri vēlāk man palīzēs manevrēt projekta koncepta stadijā veidojot detalizētu un personificētu piedāvājumu.
Kas ir mūsdienu progresīvākie dizaina priekšmeti?
Es gribētu teikt, ka progresīvs priekšmets ir tāds, kurš būtiski uzlabo vai pārveido mūsu mijiedarbību ar to, radot jaunas formas vai funkcionalitāti, kas ievērojami atšķiras no tā priekšgājējiem. Kā piemērs - dīvāns kāstē - šī produkta tipoloģija palīdz mums samazināt daudzo detaļu nepieciešamību, piegādes izmaksas un citas loģistikas problēmas, atkārtotu pārstrādes atvieglošanu un atvieglo pašrocīgas montāžas iespējas. Bieži vien šī tipa dīvāniem ir nopērkamas atsevišķas komponentes vai apdares ļaujot to modificēt, labot un pielāgot otrreizējai izmantošanai.
Interjera dizaina mijiedarbība ar citām jomām?
Interjera dizains, manuprāt, nav no tām profesijām, kura ietekmē konkrētas izmaiņas citās jomās, bet gan ir fundamentāls pamats sociālo, politisko un fizioloģisko prasību un normu atspoguļojumam katra personīgajā pasaules redzējumā. Būtībā viss ietekmē to, kā mēs vērtējam savu pieredzi mūsu apdzīvotajā vidē un otrādi. Tikai tas kurā virzienā katrs no mums vēlās vērst savu uzmanību var definēt bezgalīgās iespējamības vides mijidarbībai ar citām jomām.
Kas, Jūsuprāt, ir galvenais arhitektūras uzdevums?
Man šo jautājumu patīk salīdzināt ar Andreja Upīša darbu "Sūnu ciema Zēni", kur tik ļoti meklējot iekšēju problēmu risināšanā mēs vēršamies sākotnēji pēc palīdzības uz āru. Arhitektūras, tāpat kā interjera galvenais uzdevums ir mainīt mūsu prizmu par to kā uztveram pasauli, kuru varam veidot pēc saviemieskatiem. Tāpēc uzskatu, ka arhitektūras un interjera galvenais uzdevums irveicināt pozitīvas izmaiņas civilizācijas attīstībā iekļaujot sevi kā svarīgušīs planētas nekonfliktējošu daļu.
Instagram: @uestudiodesign @mikus_pildins
Mājaslapa: www.u-e-studio.com
______________________________________________________________________
PRODUKTU IZLASE:
1. B&B Italia - Le Bambole x Stella McCartney sofa
2. Giorgetti - Liz-valet - Complements
3. Agape Bathrooms - Vieques XS Bathtubs di design
4. MUTINA - Mattonelle Margherita by Nathalie Du Pasquier