VANNASISTABA ĶERMEŅA UN GARA LABSAJŪTAI

august 27, 2019

Mūsdienu steidzīgajā dzīvē, kas pārpildīta ar informāciju, trokšņiem un nemitīgiem sociālo tīklu paziņojumiem, kļūst arvien grūtāk apstāties un apzināties sevi, kas tik būtiski jebkura cilvēka fiziskajai un garīgajai veselībai. Ir tik daudz gaistošā, digitālā un virtuālā, ka bieži vien piemirstam par sava ķermeņa un prāta spēcīgo saikni un mūsu vajadzību vienkārši atpūsties un uzlādēties.

Jau kopš seniem laikiem viens no nozīmīgākajiem ķermeni un garu stiprinošajiem rituāliem ir pirtī iešana un dziedināšana ar ūdeni jeb, dēvējot to mūsdienīgi, spa. Lai gan varētu šķist, ka spa ir mūslaiku parādība, šis nosaukums bija pazīstams jau romiešu laikā. Tas cēlies no tāda paša nosaukuma pilsētas Beļģijā, kas slavena ar saviem dziedinošajiem, minerāliem bagātajiem avotiem. Lai gan spa saknes meklējamas Eiropā, dažādas ūdens un pirts procedūras ieņēmušas nozīmīgu lomu ārstēšanā un labsajūtas radīšanā visā pasaulē – īpaši Japānā un Turcijā.

Lai gūtu spa pieredzi, ne vienmēr jādodas ārpus mājas – savas maņas iespējams palutināt arī gudri iekārtotā mājas vannasistabā. Apvienojot mūsdienīgas tehnoloģijas un senus rituālus, varam radīt prāta un ķermeņa svētnīcu, kurā jūtams dabas un ūdens dziedinošais spēks.

IENES SAVĀ VANNASISTABĀ LIETUS SKAŅU UN ŪDENSKRITUMA SPĒKU!

Ikviens ir sajutis lietus radītās skaņas nomierinošo efektu – krītošo lāšu ritms ļauj prātam atpūsties un ķermenim relaksēties. Vannasistabā ierīkojot lietus vai ūdenskrituma dušu, iespējams telpā ienest dabiska ūdens tecējuma efektu, kas sniegs ne vien prieku acīm, bet arī maigi izmasēs muguru, kaklu un pārējo ķermeni.

Mūsdienās pieejamās dušas spēj apvienot sevī vairākus raksturus – gan spēcīgu ūdenskrituma kaskādi, gan lietus efektu un pat maigu miglu -, ļaujot izbaudīt ūdens daudzveidīgo dabu, neizejot no savas vannasistabas. Dažādību nodrošina arī plašais dizaina klāsts. Dušu iespējams veidot kā telpas galveno akcentu vai gandrīz nemanāmi integrēt arhitektūrā, uzsverot paša ūdens klātbūtni.

IZBAUDI KRĀSU TERAPIJU!

Gluži kā ūdens un siltums, arī gaisma ir fundamentāla dzīvības spēka daļa, kas var uzlabot un līdzsvarot cilvēka fizisko un garīgo stāvokli. Ierīkojot vannasistabā krāsainu apgaismojumu vai izvēloties dušu ar dažādiem gaismas scenārijiem, iespējams izbaudīt krāsu terapijas sniegtās priekšrocības.

Sārta gaisma dod enerģiju un dzīvesprieku, dzeltenā atmodina iekšējo potenciālu, saasinot maņas un apziņu, zaļā palīdz saglabāt līdzsvaru ikdienas ritmā, bet akvamarīna krāsa ļauj sevi izjust laikā, vietā un telpā.

IEGREMDĒJIES ŪDENS PIEREDZĒ!

Iegremdēšanās ūdenī ir ne vien ķermeniska, bet arī garīga pieredze. Kurš gan nav piedzīvojis brīdi, kad viss ko vēlies pēc nogurdinošas dienas ir ieiet siltā vannā? Lai paceltu šo pieredzi augstākā līmenī, iespējams aprīkot vannasistabu ar nelielu baseinu, kas ļaus ne vien gremdēties ūdenī, bet sniegs kustības brīvību. Ejot vēl vienu soli uz priekšu, hidromasāžas funkcijas radītā ūdens kustība ļauj baudīt sajūtas gluži kā dabīgā karstajā avotā.

GALVENAIS, LAI KĀJAS BŪTU SILTAS!

Šis teiciens kļuvis gluži vai par daļu no latviešu folkloras, un tajā ir sava daļa taisnības. Pēdās koncentrējas milzīgs daudzums nervu receptoru. Austrumu medicīnā pēdu masāža lietota, lai ārstētu ķermeni kopumā, ticot, ka dažādas zonas pēdās atbild par citām mūsu ķermeņa daļām un orgāniem. Protams, varam diskutēt par netradicionālās medicīnas efektivitāti, taču pilnīgi skaidrs, ka pēdu masāža sniedz patīkamas sajūtas visam ķermenim.

Pēdu masāžas vanniņa palīdz ne vien atpūsties pēc nogurdinošas dienas, bet arī iemigt un novērst saaukstēšanos.

ĻAUJ DABAI ATBALSOTIES VANNASISTABĀ!

Labs iedvesmas avots vannasistabas interjeram meklējams Japānas estētikā, kam raksturīgas lakoniskas līnijas un dabas klātbūtne. Izvēloties neitrālus toņus un dabas iedvesmotus materiālus, tiek radīta rāma un mierīga atmosfēra, kas ļauj prātam atpūsties.

SASILDIES PERSONĪGAJĀ SAUNĀ!

Saunas pozitīvā ietekme uz veselību ir pārbaudīta un pierādīta. Saunas sausais, siltais gaiss veicina svīšanu, caur ādas porām izvadot toksīnus un smagos metālus. Ieguvums ir ne vien mirdzoša āda, bet arī attīrītas aknas un nieres. Iešana saunā veicina balto asins ķermenīšu veidošanos, kas stiprina imunitāti. Karstumam paplašinot asinsvadus, samazinās asinsspiediens un, regulāri ejot saunā, samazinās kardiovaskulāro slimību risks. Pat neskatoties uz visiem veselībai derīgajiem aspektiem, saunas apmeklējums palīdzēs relaksēties un iemigt, kā arī veicinās endorfīna – laimes hormona – izdalīšanos.

IEGREMDĒ ĶERMENI UN PRĀTU HAMMAM!

Hammam jeb tvaika pirts pirmsākumi meklējami romiešu termās. Lai gan hammam sniedz tieši tās pašas priekšrocības ķermeņa veselībai, ko sauna, pastāv zināmas atšķirības. Tvaika pirtī temperatūra ir zemāka – līdz 48 grādiem pēc Celsija – un terapeitisko procesu veicina tieši visaptverošais tvaiks. Tas īpaši labvēlīgi ietekmē ādu, ļaujot to attīrīt no vecajām šūnām. Pēc savas būtības, hammam ir gluži vai gaisa vanna, jo gaisa mitrums tajā sasniedz 100%. Viena no hammam priekšrocībām ir kompaktais tvaika ģeneratora izmērs, ko iespējams ievietot pat nelielā dušas telpā, pārvēršot to par pilnvērtīgu tvaika pirti.

No items found.