Artemide Pavasaris
may 02, 2016
Visu maija mēnesi -20% piecām Artemide ģimenēm – Tolomeo, Melampo, Pirce, Demetra, Chlorophilia.
1. TOLOMEO 1987
‘1986.gadā es uzprojektēju Tolomeo. Jeb iespējams man drīzāk vajadzētu sacīt, ka es to izgudroju, jo fakts – pirms paša gaismekļa uzzīmēšanas, man radās ideja par jaunu mehānismu,’ savās piezīmēs par lampu raksta tās autors. Iedvesmu tam viņš rada nejauši – ostā, vērojot kā zvejnieki izkrauj lomu. Precīzāk, tas, kas viņu ieinteresēja bija sviru – trošu sistēma, kas atviegloja strādājošo darbu un ļāva fiksēt kravu jebkurā pozīcijā. Redzētais šķita interesants, bet apjausma par to, ka tas varētu pārtapt lampā, Michele radās tikai tad, kad viņš: „Nolēma modernizēt slaveno Luxo L1.” Jauno mehānismu Michele prezentēja itāļu apgaismojuma zīmolam Artemide un saņēma no vadītāja Ernesto Gismondi tūlītēju akceptu prototipa izstrādei. Fakts – tas nedarbojās. Iecerētā alumīnija sistēma izrādījās pārāk statiska, un grūti kustināma, ko savukārt atrisināja rūpnīcas tehniskais direktora Giancarlo Fassina. Viņš piedāvājot nomainīt trošu materiālu, liekot jaunajai “la macchina” funkcionēja perfekti, tādejādi kļūstot par Tolomeo līdzautoru.
Jau pirmajā gadā Tolomeo pārdošanas rezultāti pārspēja cerības, nākamo dekāžu laikā tā kļūs par trīsdesmitgades pārdotāko lampu. Sākusies kā ‘Tolomeo tavolo’, tā iemantos arvien jaunas variācijas un šī brīža 23 versijās būs pielāgojama jebkādai telpas konfigurācijai. Dizains tiks patentēts, apbalvots ar 10 prestižām dizaina godalgām un izstādīts neskaitāmos pasaules mākslas un dizaina muzejos.
2. MELAMPO 2000
3. PIRCE 2008
“Tehniskā apgaismojuma ierīcei ir dvēsele, tā stāsta stāstu, nereti tā ir dzeja bez uzrakstītām rindām. Gaismai ir smarža, tā ir dzīva, dinamiska, intīma un maiga. Projektos, cienot gaismas dabu, pieņemot tās valodu, kas veidota no gaismēnām, mēģinot sasniegt tās dažādās interpretācijas, es savā raksturīgā veidā pieeju gaismas maģiskajai dabai.” – Giuseppe Maurizio Scutellà
Viņa sadarbība ar Artemide sākās 2008. gadā, kad tika radīts Pirce gaismeklis. Tas radies vienā acumirklī, kā pašsaprotama un teju vai dabiska atbilde uz projekta prasību un dizainera izpratni par gaismu, kā vieglu, poētisku un netveramu parādību. Pirce – smalka, krāsota alumīnija struktūra (skulptūra), kuras spirālveida forma veido unikālu gaismēnu spēli.
Pirce gaismekļa saņemtie apbalvojumi: Good Design Award 2008, Red Dot Award 2009, IF Design Award 2010.
4. DEMETRA 2012
Demetra, klasiskās Tolomeo pēctece, iemieso tās autora Natoto Fukusawa minimālisma rokrakstu un filozofiju – dizaina vienkāršība ienes harmoniju starp lietotāju, objektu un gaismu. Ar savu funkcionalitāti un LED tehnoloģijām lampa ir lielisks nākotnes vēstnesis šodienā.
5. CHLOROPHILIA 2015
„Chlorophilia” ir ļoti gleznains, bet vienlaikus viegls gaismeklis, kurā atspoguļojas Lavgrovam raksturīgā pieeja organiskai un plūstošai formai. Centrālais alumīnija korpuss ar COB LED spuldzi izstaro netiešu gaismu, kuru filtrē un lauž skaidrās, maigi viļņainās, lapu formā veidotās virsmas, kas izgatavotas no lieta tehnopolimēra. Kad tā ir ieslēgta, „Chlorophilia” rada maigu ēnu kontrastu, kas uz griestiem veido gleznainu efektu.
„Tā ir optisko lapu instalācija, kas iecerēta kā dabiskās un mākslīgās ģeometrijas saplūdums. Gaisma kļūs interaktīva caur aso projekciju uz griestiem, radot maigu un sievišķīgi ēterisku telpu paplašinošu efektu,” tā Ross Lavgrovs.