SENSE OF SEPTEMBER BY SHU

september 23, 2022

Elina Ashurova-Berzina – founder & chief designer of SHU

Manu šī mēneša sajūtu veido… Septembris, kā starpposms starp aktīvo vasaras sezonu un rāmo, mierīgo rudens periodu. Šis ir laiks, kad mēs esam piepildīti ar spēku un enerģiju, tajā pašā laikā mēs šos resursus vairs netērējam, bet gan rūpīgi glabājam iekšā, aptveram un transformējam pilnīgi jaunās idejās! Septembris vienmēr ir par lēnumu, dziļumu, apzināšanos, gudrību un pilnu koncentrāciju! Pat daba iegūst dziļākas un sarežģītākas krāsas, un gaisu piepilda zvanošs klusums! Laiks ir fantastisks, tiešām.

Kā arhitektūra un dizains veicina izmaiņas vidē un sabiedrībā?

Es par šo daudz domāju. Patiesībā dizains un arhitektūra ir tas, kurā mēs dzīvojam un ko radām.

Cilvēki piedzimst dabā un ir daļa no tās, daba ir ļoti daudzveidīga un nevienam nav noslēpums, ka tieši no tās mēs ņemam spēku un iedvesmu. Lūk, piemēram, kur mēs braucam pēc grūtas darba nedēļas? Mēs parasti sakām: “Man vajag labu restartu, labu zemējumu”.

Tātad arhitekta un dizainera uzdevums ir likt cilvēkam organiski justies gan pilsētvidē, gan vēl nozīmīgāk – pie sevis mājās. Es ticu, ka ir iespējams izveidot tādus interjerus, kuros cilvēks atpūšas un, iespējams, mainīs savu domāšanu un skatījumu uz dzīvi! Es to tā saucu par apzinātu dizainu un arhitektūru. Es teikšu tā, mūsu darbs ir ļoti atbildīgs. (smaidu)

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?

Pirmais aspekts, protams, ir daba. Tekstūras, faktūras un, protams, krāsas ir mums visapkārt, vienkārši sniedziet roku. Parasti, ja man nepieciešams izvēlēties sarežģītu un harmonisku krāsu kombināciju, es pārskatu simtiem ainavu un dodos ārpus pilsētas. Labākas paletes vienkārši nav, jo dabā viss ir harmoniski.

Arhitektūra. Man ļoti patīk pastaigāties ar paceltu galvu (smejos). Sarežģīti dizaina risinājumi interjerā vienmēr nāk caur arhitektūru, jo runa ir par formu, proporciju kombināciju, tādu jēdzienu kā metrs un ritms izmantošanu. Arhitektūra, tāpat kā matemātika, vienmēr ir precīza, šeit nav kļūdu.

Modes industrija. Man ļoti patīk skatīties modes skates. Ja vajag riskēt un interjerā izmantot nestandarta risinājumus, piemēram, apvienot divas nesavienojamas apdrukas vai izdomāt kādu pavisam neparastu interjera priekšmetu, vienmēr pievēršos modei.

Kāds ir bijis vērtīgākais padoms, ko kāds jums ir devis?

Tiecies pēc rezultāta, bet nepiesavinies to sev!

Manuprāt, šis ir viens no vērtīgākajiem padomiem, ko jebkad esmu saņēmusi. Patiesībā visas idejas atrodamas mums apkārt, un mēs, cilvēki, tās nolasām un īstenojam dzīvē, mēs esam sava veida instruments (smaidu).

Kas pašlaik Jūs aizrauj, liek acīm iedegties un kā tas bagātina Jūsu darbu?

Varbūt es atbildēšu ne gluži šajā kontekstā. Bet tas ir mans bērns. Tas, kā bērni uztver pasauli, ir unikāli. Tas, kā viņi skatās uz daudziem priekšmetiem, pamana detaļas un, kā mums šķiet, kaut ko izdomā no nekā. Mūsu skats jau ir nedaudz izplūdis, bet bērni visu redz savādāk, un mums tas ir jāiemācās.

Nezinu kāpēc, bet atcerējos uzdevumu, ko veicām vairākkārt Universitātē, tad man tas ne īpaši patika. Izvēlējāmies sev jebkuru kukaini vai augu, stilizējām, sadalījām detaļās un veidojām ornamentus. Tas ļāva mums ne tikai pētīt tēmu, bet arī redzēt detaļas, kas nav redzamas mūsu “izplūdušajām” acīm. Un, protams, radīt ko jaunu un unikālu.

Kas būs nākamā nozīmīgā tendence (interjera) dizainā?

Funkcionalitāte, daudzfunkcionalitāte un ilgtermiņa dizains.

Neskatoties uz pasaulē notiekošajām pārmaiņām, joprojām esmu pārliecināta, ka cilvēki daudz pārvietosies pa pasauli, turklāt nebūs piesaistīti pie vienas vietas. Mainīt valstis, mājas, dzīvokļus. Cilvēki kļūst praktiskāki un arvien lielāku uzmanību pievērš komfortam. Skaistums var būt arī ērts, ja kas (smaidu). Mēs dzīvojam ļoti aktīvā laikā, viss mainās ļoti strauji. Un mūsu uzdevums ir būt elastīgiem, lasīt un paredzēt šīs izmaiņas, tajā pašā laikā saskatīt tajā nemainīgas lietas, veidot interjerus, kas pēc iespējas vairāk ņem vērā jebkura cilvēka vajadzības, lai arī cik dīvainas un neiespējamas tās būtu (kā tas var šķist no pirmā acu uzmetiena). Un tas nenozīmē, ka interjeri nākotnē būs bez sejas vai rakstura, gluži otrādi, arvien vairāk priekšplānā izvirzīsies tādi aspekti kā darbs ar kultūras mantojumu, bet likumsakarīgi, ka pavisam citā ietērpā, interpretācijā! Noteiktam reģionam raksturīgu materiālu izmantošana. Formas, kas raksturīgas esošajam reljefam un videi. Sava veida pilna objektu integrācija. Aktīva kustība visā pasaulē, un mēs nerunājam par tūrismu, kā tas bija agrāk, bet tieši par cilvēku dzīvi tajā vai citā reģionā, kas ļaus izzināt un sajust kultūru, vidi, tradīcijas, tādējādi saskatot vienotību šīs pasaules daudzveidībā!

Instagram: @shu.buro https://instagram.com/shu.buro?igshid=YmMyMTA2M2Y=

__________________________________________________________________________________________________________

Produktu izlase:

1. Moroso – Asymmetric Sofa by Patricia Urquiola

2. Wittmann – Vuelta FD table

3. Flos – Almendra Linear by Patricia Urquiola

4. Italgraniti – Bricco

5. Ligne Roset – AKI – tufted woollen rug

6. Ligne Roset – KOTORI decorative bird walnut

7. Norr11 – HIPPO LOUNGE | Kvadrat Upholstery

No items found.