SENSE OF DECEMBER BY CBP DESIGN

December 14, 2023

Manu šī mēneša sajūtu veido siltie vakari ģimenes lokā, sajūtas, kas motivē un ļauj izjust gandarījumu par paveikto šogad.

Kas ir pirmā komponente, par ko domājat, kad sākat darbu pie jauna objekta?

Gadās dažādi - atkarībā no ēkas, uzdevumiem un klientu vēlmēm, tomēr, pirmkārt, mēģinu “sajust” šo telpu.

Kā arhitektūra un dizains veicina izmaiņas vidē un sabiedrībā?

Mūsu pasaule ir nepārtrauktā evolūcijas procesā, cilvēka un dabas mijiedarbība veicina adaptācijas veidošanos arhitektūrā un dizainā. Viena no mūsu galvenajām tieksmēm ir dzīvot estētikā un komfortā, uz to arī balstās mūsdienīgs dizains.

 

Kas ir citas jomas, no kurām smeļaties iedvesmu?

Personīgi mani var iedvesmot jebkas un pietiekami pēkšņi. Kopš bērnības manā galvā virpuļo daudz ideju, no kurienes un kā tās rodas -  es joprojām nevaru precīzi pateikt. Manuprāt, jebkuru radošu cilvēku var iedvesmot apkārtējā vide.

 

Bez kā interjers nav pilnīgs?

Manuprāt, interjers nav pilnīgs bez detaļām, bez niansēm un pustoņiem. Patīk sarežģīti un daudz līmeņu interjeri – kad gribās izpētīt katru detaļu.


Kura joma vai produkts Jums būtu interesants/-i, ja Jums būtu iespēja radīt produktu dizainu? Kāpēc?

Grūti iedomāties kādu jomu, izņemot dizainu. Jau tagad mēs projektējam un radām dažādas mēbeles saviem projektiem – krēslus, dīvānus, galdus, gultas – dažreiz pat gaismekļus.

Kāds ir bijis vērtīgākais padoms, ko kāds jums ir devis?

Pavisam triviāli – ļaut sev uzdrīkstēties!

Ekoloģijas un ilgtspējības loma arhitektūrā un dizainā Jūsu skatījumā.

Aizdomājoties par mūsu planētas nākotni, mūsu uzdevums samazināt savu nospiedumu uz Zemes. Mēs ejam pareizajā virzienā un pēdējā desmitgadē esam panākuši lielu progresu ilgtspējīgas arhitektūras un dizaina jomā, tā ir nākotne!

 

Kas ir pirmā lieta, kas Jums izraisīja interesi par arhitektūru?

Grūti atcerēties, kā bija pirmatnēji, katrā dzīves periodā mani iespaidoja un interesēja dažādi dizaina un arhitektūras objekti, tas veidoja pamata gaumi. Mani ļoti daudz kas var aizraut, varu viegli apbrīnot apmales akmeni vai laternu stabu kaimiņu sētā.

 

Kas būs nākamā nozīmīgā tendence (interjera) dizainā?

Neskatoties uz to, ka plašajā sabiedrībā saglabājas trends – mēbeles no rotanga, bambusa dekors, buklē audums, apaļās formas un pasteļtoņi, pasaules dizaina tendences tuvojas 80.gadu (pirms digitālā laikmeta) interjera interpretācijām. Es domāju, ka modē būs ”oversized” priekšmeti un pārsvars retrofutūrismā un haitekā.

Kas ir pirmā lieta, kas izraisīja interesi par dizainu?

Bērnībā tā bija zīmēšana, tad ļoti liela aizraušanās ar grafiti un fotogrāfiju, 90. gadu vidū fotografēju ar fotofilmiņu kamerām, bet grafiti darbus – ar “Latvbithim” krāsām. Tam sekoja naktsklubu un teātru scenogrāfiju projektēšana un konstruēšana, kas mani ieveda dizainā.

 

Kas ir mūsdienu progresīvākie dizaina priekšmeti?

Par šo te varētu ilgi diskutēt… Skatoties no tehnoloģu puses, tas varētu būt viens, un no mākslas puses - pavisam cits. Šobrīd vairāk pievēršu uzmanību “leģendāriem” objektiem no pagātnes, piemēram, vintāžas Brazīlijas mākslinieku mēbeles - bieži vien tie joprojām izskatās ļoti progresīvi.

 

Interjera dizaina mijiedarbība ar citām jomām.

Milzīga, neatņemama mijiedarbība ar modi, mākslu, kino, teātri, gastronomiju…  Saraksts ir bezgalīgs.

 

Vai Jūs ņemat vērā vides un sociālo ilgtspējību Jūsu radītajos objektos?

Ar vien vairāk cenšamies pie tā piestrādāt.

 

Galvenais arhitektūras uzdevums?

Meklēt labāko risinājumu, kas atbilst konstruktīvām, ideoloģiskām, mākslinieciskām un ekonomiskām prasībām.

 

Kāds ir veiksmīgs projekts?

Lai projekts būtu veiksmīgs, ir jāsakrīt daudziem faktoriem un apstākļiem. Ir ļoti svarīgi sekmēt ciešu, līdztiesīgu komunikāciju, kas garantē izcilu rezultātu.

 

Vismīļākā projekta stadija?

Fināla stadija, projekta “nodošana” pasūtītājam. Šajā posmā ir daudz patīkamu brīžu, pirmkārt, darbs, kas padarīts līdz galam, klienta emocijas un, protams, samaksas stunda, haha (joks).

 

Kurš projekts ir bijis visizaicinošākais? Kāpēc?

Uz doto brīdi – noteikti viesnīca “A22”. Sākot projektēt, nebija pieredzes tieši šajā jomā. Iespēja augt, saskarties ar daudziem šķēršļiem, reaģēt uz krīzes situācijām, “pārdzīvot” pandēmiju, bet galu galā radīt, izpausties, pilnveidoties un smaidīt katru reizi, braucot gar Viesturdārzu.

 

Kas ir ilgtspējīga arhitektūra un kā to sekmēt?

Nekļūt par trendu upuri, saskatīt objekta potenciālu, izmantot kvalitatīvus materiālus, tekstūras un veidot telpas CILVĒKIEM.

CBP Design

CBP Design INSTAGRAM

_________________________________________________________________

Produktu izlase:

1. CC-Tapis - Credenza

2. Baxter - Memo

3. Flos - Noctambule Floor Lamp

4. Baxter - Barret Arm Chair

5. Baxter - Cabinet No. 2 In Rosewood With Multi-tone FacadeBy Draga & Aurel

6. DCWéditions - Niwaki

No items found.